O střelnici

 V roce 2018 došlo v našich aktivitách k velice významné změně. Jak jsem již avizovali, přestěhovali jsme se do nových prostor nedaleko od střelnice původní.

Střelnice je velice rozsáhlá, má téměř 60 ha a nabízí celou řadu různých prostředí, rovinaté úseky se solitérními stromy, louky a pole, rybníky, střelbu z mezí pod nohy, lesní prostředí, údolí s potokem, prostě vše, co lovecký parkúr potřebuje. k tomu, aby byl tím, čím je - nejkrásnější a nejnáročnější střeleckou brokovou disciplínou pro střelce i organizátory.

Zázemí lze také směle označit na výrazně lepší než minulé, v prostorách středověké sýpky najdete stín, výrazně větší a modernější sociální zázemí, prostor pro téměř dvě stovky střelců, dále kapli na náměstíčku před sýpkou, rybník s kapitálními trofejními rybami, bezproblémové parkování pro desítky až stovky aut a další vymoženosti, které jistě oceníte.

Každý nový začátek je poměrně svízelný, problémy proto potkaly i nás. Na základě intervencí obecního úřadu a některých občanů okolních obcí nám policejní prezidium na základě některých našich chyb střelnici zrušilo a trvalo do ledna 2019, než se nám podařilo střelnici obnovit. V současné době máme status jediné ekologické střelnice v ČR a doufáme, že provoz již bude bezproblémový.

Děkujemeza trpělivost a Vaši podporu v těchto těžkých chvílích a těšíme se na vás.

Marek, Milan a Aleš.

 

 

 

  

 

vytvořil: ptweb.cz / design: jak.cz